اینتر را بزنید

جزئیات پروژه

  اینتر زنید

  پیغام ها

  • ahmadza    ahmadza یک پیغام در محیط کاری پروژه 61052 قرار داده است. در ساعت ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ در تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۱۸
  • عارف محمدیان    عارف محمدیان یک پیغام در محیط کاری پروژه 61052 قرار داده است. در ساعت ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ در تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۱۸
  •    یک پیغام در محیط کاری پروژه 68065 قرار داده است. در ساعت ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ در تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۱۸
  • ahmadza    ahmadza یک پیغام در محیط کاری پروژه 61052 قرار داده است. در ساعت ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ در تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۱۸
  •    یک پیغام در محیط کاری پروژه 68065 قرار داده است. در ساعت ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ در تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۱۸
  • عارف محمدیان    عارف محمدیان یک پیغام در محیط کاری پروژه 61052 قرار داده است. در ساعت ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ در تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۱۷
  •    یک پیغام در محیط کاری پروژه 68065 قرار داده است. در ساعت ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ در تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۱۵
  •    یک پیغام در محیط کاری پروژه 68065 قرار داده است. در ساعت ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ در تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۱۵
  • قیمت پیشنهادی شما برای 61052 توسط ahmadza    ahmadza پذیرفته شد در ساعت ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ در تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۱۵

  مترجمان چه مقدار پول کسب می کنند

  شاید برای شما جالب باشید بدانید که هر مترجم به طور متوسط چه درآمدی را میتواند کسب کند و ایا به طورکلی شغل مترجمی به اندازه کافی پولساز هست یا خیر؟

  پلت فرم بین المللی زبانشناسی رایگان ۲Polylot  بازار خدمات ترجمه را تجزیه و تحلیل کرد و درآمد متوسط مترجمین را در کشورهای مختلف تعریف کرده است (البته ایران جز این تجزیه و تحلیل نبوده است).

  روزها عبور می کنند و فن آوری ها بهبود می یابند، اما علیرغم پیش بینی های دانشمندان، ماشین ها قادر به جایگزینی کار انسان نیستند. ترجمه با استفاده از نرم افزارهای آنلاین مانند گوگل، چندین سال است که به بازار عرضه شده و برآن بوده تا نقش انسان را در ترجمه متون نادیده بگیرد ولی با وجود الگوریتم تجزیه و تحلیل پیچیده متون ترجمه شده در اینترنت و بسیاری از ویژگی های اضافی، رقیب اصلی تنها برای واژه های معمول و غیرتخصصی است، آن هم تنها بعضی از واژه های محدود .

  اخیرا رسانه های مختلف در مورد ترجمه نادرست انجام شده توسط گوگل مطالب زیادی نوشته و از سیستم های ناقص و آسیب پذیری آن انتقاد کرده اند. بنابراین، حرفه ی مترجم هنوز هم واقعی است و مطمئنا در چندین ساله آینده هم همینگونه خواهد بود.

  موضوع بسیار واضح و روشن این است که مترجمین بایستی دانش خود را در زمینه زبانشناختی و فنولوژیک  اشتراک بگذارند، زیرا زبان دارای پیچیدگی های بسیاری است، به عنوان مثال زبان چینی، عربی، ژاپنی یا زبان های بسیار نادر، یعنی عبری. علاوه بر این، هر روز اطلاعات بیشتری در زمینه ترجمه وجود دارد و نیز فایل های بیشتری نیاز به ترجمه دارند مانند فایل های: صوتی، ویدئو، مقالات، تحقیقات و غیره.

  علاوه بر داده ها، تعداد متخصصین حوزه زبانشناسی به ویژه در مورد زبان های متداول مانند انگلیسی، فرانسوی و… نیز افزایش می یابد و رقابت در این زمینه را گسترده تر می کند.

   

  چگونه بازار خدمات ترجمه جهان را تحت تاثیر قرار میدهد؟

  بر اساس اطلاعات شرکت تحقیقاتی مستقل «CommonSenseAdvisory»، بازار جهانی خدمات زبان شناسی به صورت پویا در حال ظهور است. در سال ۲۰۱۴ تنها ۷۳ میلیارد دلار صرف خدمات زبان شناسان شده بود، در مقایسه با ۳۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۳ که ۱۵ درصد از کل حجم ترجمه بود.

  با توجه به توسعه فناوری های آنلاین، مشخص نیست که رشد تقاضا برای خدمات زبانی به چه صورت ادامه خواهد یافت و طبق داده های اولیه، تا پایان سال ۲۰۱۵ حدود ۱۰ درصد خواهد بود. علاوه بر این، آژانس تحقیقاتی، افزایش ترجمه را پیش بینی می کند تعداد کارکنان در سال ۲۰۲۰ به میزان ۴۲٪ نسبت به سال ۲۰۱۴ افزایش خواهد داشت(در سال ۲۰۱۴ ۱.۵ میلیون نفر بود).

   

  حقوق مترجمین در کشورهای مختلف

  درآمد یک مترجم معمولی بیشتر به چندین عامل بستگی دارد:

  آیا یک کار تمام وقت دارد یا به عنوان یک کارآموز آزاد کار می کند

  کار ترجمه یا تنها ویراستاری متون را انجام می دهد

  ایا به عنوان یک کار تمام وقت در یک شرکت موفق با مشتری های زیاد کار میکند یا خیر

  حجم کار

  پیچیدگی و شیوع یک زبان.

   

   و در نهایت

  لازم به ذکر است که درآمد مترجمان آزاد ممکن است به دلیل مشخص نیودن یک تعرفه مشخص به عنوان منابع درآمدی و محل سکونت ( با توجه به نمودار بالا بر اساس کشور میزان درامد متغیر است)، اغلب از حقوق کارمندان عادی کمتر شود. یک مترجم آزاد ممکن است یک ترجمه را با هر گونه پرداخت موجود با توجه به کشور اقامت خود انتخاب کند و اجازه می دهد که درآمد حاصل از کار افزایش یابد. علاوه بر این این موضوع را باید مد نظر قرار داد که ، کمیت ترجمه های انجام شده را می توان  با میزان زمان در دسترس مترجم محدود کرد. با این حال، کار در یک آژانس ترجمه با تعداد مشتریان زیاد با حقوق بالا در کشورهایی مانند آمریکا، کانادا و آلمان، شغل پایدار و خوبی را بدون نیاز به جستجوی دائمی سفارشات تضمین می کند.